כולנו רוצים לממש את היכולת האישית שלנו ושתהיה לנו קריירה מצליחה. חיים מקצועיים מספקים יכולים לאפשר לנו ליהנות מרווחה אישית ותחושה של סיפוק עצמי. בשביל שתהיה לנו עבודה שאנחנו אוהבים אנחנו צריכים קודם כל לעבור את ריאיון העבודה למשרה הנחשקת ולהתקבל אליה. איך ניתן לעבור ריאיון עבודה? ראיונות עבודה מוצלחים הם בדרך כאלו שבדקות או בשניות הראשונות שלהם עשינו רושם ראשוני חיובי על המראיין. רושם ראשוני חשוב במיוחד במהלך ריאיון לכל משרה ממשרת מוכר בחנות ועד משרת מנכל בחברת הייטק.

למה חשוב להשקיע במראה החיצוני לקראת ראיון עבודה?

בשביל שנעשה רושם ראשוני חיובי בריאיון העבודה שלנו ונותיר את חותמנו אל המראיין כדאי לנו להשקיע במיוחד במראה החיצוני שלנו. מראה חיצוני מטופח ומסודר עושה רושם ראשוני טוב יותר ממראה מוזנח ומרושל. לריאיון עבודה כדאי לנו ללבוש בגדים מחויטים, נקיים ומסודרים. כדאי לנו לאסוף את השיער לפני הריאיון ולגברים כדאי לבוא מגולחים בלי שיער פנים. לנשים כדאי להתאפר לפני הריאיון ואף פעם לא מזיק ללבוש משקפיי ראייה לריאיון (במידה ויש לנו) כי זה עושה רושם מתוחכם יותר. הופעה חיצונית מושקעת ומטופחת תעזור לנו לעבור ריאיון עבודה קשה במיוחד ולהתקבל למשרה שאנחנו כל כך רוצים וצריכים.

למה שפת גוף היא דבר חשוב בראיון עבודה?

פרט חשוב נוסף בכל ריאיון עבודה וברושם שאנחנו משאירים בו הוא שפת הגוף שלנו. שפת הגוף שלנו משדרת למראיין האם אנחנו אנשים שבטוחים בעצמם או האם אנחנו חסרי ביטחון. אחד הדברים שהכי חשוב לעשות בכל ריאיון עבודה הוא להקפיד להסתכל בעיניים של המראיין. כמובן, שלא צריך להסתכל עליו במבט מתריס או מאיים, אך כאשר אנחנו מסתכלים לאדם שאנחנו מדברים אתו בעיניים אנחנו יוצרים אתו קשר. עוד חשוב להקפיד לא לשחק הרבה עם הידיים או לנוע עם הרגליים בחוסר נוחות.כדאי להקפיד לשבת זקוף ולא לגרד את הגוף שלנו. שפת גוף בטוחה תשדר למראיין שאנחנו בעלי ביטחון עצמי וכך הרושם שנשאיר עליו יהיה חיובי יותר והסיכויים שנתקבל למשרה יגדלו לטובתנו